Arduino DUE + Wiznet W5500 PING funguje, ale nezobrazí se stránka

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino DUE + Wiznet W5500 PING funguje, ale nezobrazí se stránka

Příspěvek od pavel1tu » 15 srp 2019, 18:22

To jde u projektu ktere jsem dělal, ale většinu jsem jen zkoumal jak co funguje po jednotlivých "destičkách" a ne vždy jsem je dokonale popsal, nehledě na to, že většinu mám několikrát s různými knihovnami
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

T_O_M
Příspěvky: 25
Registrován: 15 srp 2017, 22:05
Reputation: 0

Re: Arduino DUE + Wiznet W5500 PING funguje, ale nezobrazí se stránka

Příspěvek od T_O_M » 15 lis 2019, 18:21

Co se týče modulů s W5500, tak nekorektní chování může být způsobeno i switchem, do kterého se připojuje.
Zrovna jsem seděl 2 večery nad modulem W5500 lite, ne a ne ho rozjet. Po připojení lan kabelu zelená kontrolka na konektoru nesvítila, ale pomalu blikala. Při použití knihovny Ethernet2 to většinou psalo že není připojen síťový kabel. Občas se to ale chytlo a chvíli fungovalo. Stačil ale reset a opět bez připojení.
Zjistil jsem, že to prý není úplně neznámá chyba a prý některé switche moduly špatně detekují. Prý pomůže naletovat rezistory 100R mezi piny 1-2 a 3-6. Toto jsem nezkoušel, raději vyměním switch.
Nefungovalo na starším routeru Asus a starším 100Mbit switch (značku nevím, mám to na půdě a nešel jsem tam). Při připojení do portu počítače vše fungovalo, stejně tak funguje na ADSL modemu Zyxel od O2 a novém switch Tenda. Funkční jak knihovna Ethernet2, tak i Ethernet.
Snad to někomu pomůže.


Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino DUE + Wiznet W5500 PING funguje, ale nezobrazí se stránka

Příspěvek od pavel1tu » 15 lis 2019, 19:25

T_O_M píše:
15 lis 2019, 18:21
Prý pomůže naletovat rezistory 100R mezi piny 1-2 a 3-6.
Ty odpory tam mají být, ale ne 2 ....
Obrázek

Asi je dost chyb na těchto modulech, já jich teď vyhodil už asi 5ks, z for vím, že několik výrobců je OK - předtím asi 7 ks chodí více jak rok
Teď čekám zásilku 10ks od SAMIORE store, ale objednal jsem i 10ks 5100

Za mne Ethernet2 nepoužívat, je již 4 roky neopravovaná a dost ji haní někteří lidé(nevím co umí víc než klasika), já používám na zkoušku s 5500 Ethernet3(Jde tam blokovat UDP a další věci),
jinak zásadně klasiku knihovnu Ethernet a pokud to stačí, raději se vracím k 5100
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti