Arduino mega+Ethernet shield+12V

PetrB
Příspěvky: 141
Registrován: 20 čer 2018, 13:39
Reputation: 0

Re: Arduino mega+Ethernet shield+12V

Příspěvek od PetrB » 02 črc 2020, 21:44

Tak na tišťak už se pár týdnů chystám, ale zatím jsem skejsnul u programování.

Uživatelský avatar
KiLLA
Příspěvky: 29
Registrován: 23 čer 2020, 00:47
Reputation: 0

Re: Arduino mega+Ethernet shield+12V

Příspěvek od KiLLA » 03 črc 2020, 13:54

pavel1tu píše:
02 črc 2020, 20:12
KiLLA píše:
02 črc 2020, 15:36
..w5100 je topící křáp, mám jich pár taky, odpálit s tim stabil na arduinu není problém, jedině měnič na 5V... 8-)
Klony možná, mám originál v pohodě,
origoš mi žere 120-180mA, klon klidně 400mA a je taky pěkně horkej - on už ten šváb 5100 není originál asi
..no jo, dneska je ale originál dost relativní pojem.. :lol:
při 5V i 120-180mA generuje teplo.. koupil sem dva kusy a jeden mi odpálil stabil 1117 na desce uno r3 při pokusu s12V zdrojem, a to stylem čoud okamžitě.. může někdo spotřebu klonu vs "original" věrohodně porovnat? moc se mně takovej rozdíl spotřeby nezdá.. 8-) tady v čr je totiž moderní prodávat to samý co mi chodí z ali za pěkný palby a tvrdit, že ty ostatní sou klony :lol:

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino mega+Ethernet shield+12V

Příspěvek od pavel1tu » 03 črc 2020, 20:13

KiLLA píše:
02 črc 2020, 15:36
..no jo, dneska je ale originál dost relativní pojem.. :lol:
při 5V i 120-180mA generuje teplo.. koupil sem dva kusy a jeden mi odpálil stabil 1117 na desce uno r3 při pokusu s12V zdrojem, a to stylem čoud okamžitě.. může někdo spotřebu klonu vs "original" věrohodně porovnat? moc se mně takovej rozdíl spotřeby nezdá.. 8-) tady v čr je totiž moderní prodávat to samý co mi chodí z ali za pěkný palby a tvrdit, že ty ostatní sou klony :lol:
No, odpověděl jsi si sám ...
UNO evidentně neoriginál s FAKE stabikem nebo vyřazeným protože mu nefunguje tepelná ochrana - na kroužku máme 15x UNO, když sem tam u nějakého odešel stabik (většinou blbým zapojením), dal jsem na všechny nové, originální (ne 1117) a od té doby v pohodě.

Proto kupuji jen u asi 5 prodejců, u kterých jsem neměl NIKDY problém a pokud byl - obratem místo každého nefunkčního poslal nový kus + slevu jako omluvu.

V číně nakupuji více jak 15 let a vím své o různých kopiích už jednou zkopírovaných PCB nebo opravených vadných PCB prodaných jako nové. Ale každý si na toto musí udělat svůj názor. Já nejsem žádný super bastlíř, ale díky kroužku mi pod rukama, posledních pár let, projde ročně matroše tak za 20k Kč - jen z číny - tak vím své.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Uživatelský avatar
KiLLA
Příspěvky: 29
Registrován: 23 čer 2020, 00:47
Reputation: 0

Re: Arduino mega+Ethernet shield+12V

Příspěvek od KiLLA » 03 črc 2020, 21:34

taky mám zásobu pro pár kroužků z různých zdrojů.. ty věci není problém přeměřit, otestovat, nebo i spálit, není to drahý.. radši dám místo vypálenýho křápu novej 1117 za korunu, klidně stokrát, a pořád se to vyplatí, dát to celý na 12V zdroj byla moje blbost, vim že to žere, bylo ráno a měl sem panáky :lol: prodejce si taky vybírám, ale problém je sem tam všude.. z česka to bylo stejný zboží jak z číny, akorát poznamenaný prackama čechů, takže mnohem víc problémů, než z ali, v cz už tyhle věci nekupuju :lol: když chci origo beru z eu velkoobchodu a sem na dobrejch cenách taky.. kopie kopií pcb? no ale.. nedělej.. to sou vesměs otevřený návrhy, můžeš si to upravit a nechat vyrobit taky, pro znalý je to otázka chvíle, na Yt sou na to videa.. :mrgreen:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů