Ukládání a následné čtení

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 774
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Ukládání a následné čtení

Příspěvek od gilhad » 26 bře 2020, 11:22

eeprom.update() samozrejme, ale to stejne moc neresi, protoze sance na zcela identicke hodnoty je mala

Problem je, jak rozpoznat pocet ulozenych dat, jestli to ma byt odolne proti restartu (ci vypadku napajeni) behem mereni, pripadne zda lze predpokladat nechybujici obsluhu (ktera pred odpojenim zodpovedne stiskne tlacitko "ulozit stav" - nebo propoji dva dratky se stejnym efektem - a pred zacatkem noveho mereni zajisti ignal "od ted zase merit" at uz jinym tlacitkem, nebo po vycteni dat pocitacem).

Jedna moznost je zajistit bezchybnou obsluhu (ja bych to navic udelal HW, ale to jsou obvody navic a JE to slozite), ale kdyz tak rekni - dala by se tak prodlouzit zivotnost az asi tak 4x

druha moznost je rict, ze je to stejne jen hracka za cenu jednoho piva, baterka snad nedojde, data se do pameti sichr vlezou a budou vyzvedavany kazdych 7-14 dni a spocitat si, ze vynulovanim pameti tam dame ten druhy zapis navic, ale bude to jednoduche. Pak tu mame 2 prepisy tydne v nejhorsim pripade, to je neco kolem 100 prepisu rocne a behem 100 let holt tu nestastnou EEPROMKU uzapisujeme k smrti, ci aspon konci garance a smirime se s tim, ve vnukove budou muset koupit nove Arduino. Pak je fak jednodussi to po vycteni preformatovat "nemoznou hodnotou", idealne 0xFF protoze se zapisuji nuly.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host