Arduino jako čtečka eeprom

Odpovědět
mourison
Příspěvky: 18
Registrován: 07 led 2019, 21:15
Reputation: 0

Arduino jako čtečka eeprom

Příspěvek od mourison » 07 led 2019, 21:21

Zdravím, je tu někdo kdopak by mi po lopatě vysvětlil jak udělat Eprom čtečtku z arduina ?
Konkrétně potřebuji vyčítat a zapisovat 2xplcc32 paměti, každá z nich bude obsahovat soubor o 128kb.
Co vše k tomu potřebuji ? a jednoduché schéma nebo popisek ?
Co jsem se tak dočetl nejlepší bude volit verzi arduino mega ?

Moc děkuji všem za ochotu.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino jako čtečka eeprom

Příspěvek od pavel1tu » 07 led 2019, 21:43

https://hackaday.io/project/6275-quick- ... programmer

Myslím že jen za tu přechodku PLC32 na patici dal kámoš 30USD - tak dobrý počin ....

Jinak za pár stovek koupíš v číně i program,
záleží co vše chceš programovat - PLC32 je široký pojem - od pamětí až po dost velkou škálu procesorů ...
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

mourison
Příspěvky: 18
Registrován: 07 led 2019, 21:15
Reputation: 0

Re: Arduino jako čtečka eeprom

Příspěvek od mourison » 07 led 2019, 22:25

Plcc32 myslím z řídíci jednotky auta, obsahuje totiž soft. Tedy jsou tam 2 tyto čipy.

Dobře dejme tomu, že mám tu přechodku, stačí pak jen udělat soft co mi to naleje a vyčte ?
Neudělala ho už nějaká chytrá hlavička ? nebo se tedy vyplatí koupit nějakýho číňana co to už umí ?

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino jako čtečka eeprom

Příspěvek od Axamith » 08 led 2019, 06:12

Nedokáži posoudit, jestli to půjde takto jednoduše. Ten SW bude určitě chráněn proti neoprávněnému kopírování a i kdyby jsi ho vycucl, tak bude pro tebe v nečitelné formě. Ale netvrdím, že to nepůjde.
Arduino umí pracovat s EEPROM, jak s vlastní, tak externí.

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino jako čtečka eeprom

Příspěvek od pavel1tu » 08 led 2019, 07:04

mourison píše:
07 led 2019, 22:25
Plcc32 myslím z řídíci jednotky auta, obsahuje totiž soft. Tedy jsou tam 2 tyto čipy.

Dobře dejme tomu, že mám tu přechodku, stačí pak jen udělat soft co mi to naleje a vyčte ?
Neudělala ho už nějaká chytrá hlavička ? nebo se tedy vyplatí koupit nějakýho číňana co to už umí ?
Tak to určitě nepůjde :-) - možná půjde na slepo paměť klonovat, ale to se v jiném autě nerozeběkne, SW si kontroluje čísla dalších zařízení - jako imobilizet atd .... stačí navštívit nějaké forum o autech co se tímto zabývá.
Ani nenapíšeš o jaké auto jde ...
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

mourison
Příspěvky: 18
Registrován: 07 led 2019, 21:15
Reputation: 0

Re: Arduino jako čtečka eeprom

Příspěvek od mourison » 13 úno 2019, 20:26

Promin... já vím, bude to v hexu ... soft já si upravím IMMO se dá vypnout stejně jako EGR SAI atd.. , Koupil jsem si prostě starší naftu a chci si ji upravit. IMMO se ozve jen při zapojení do jiného auta, prostě to nastartuje a hnedd zdechne.

Novější auto vyčtu po kabelu ale toto prostě musím přes EEPROM a nedám 10K za čtečku :D, když to muže jít takto po lopatě a ano plcc32 si musím koupit nový, který si budu přehrávat, protože původní přehrát nejde, ale jde vyčíst a to mi stačí :)).

jankop
Příspěvky: 1026
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino jako čtečka eeprom

Příspěvek od jankop » 13 úno 2019, 20:40

No voni ti kamarádi už naznačili, PLCC32 není nic jiného než typ pouzdra. V tom pouzdře může být a bývá téměř cokoliv. Když neznáš typ paměti, tak je zbytečné o tom diskutovat.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 host