Čtení hodnot z SD karty

herdsman
Příspěvky: 11
Registrován: 29 srp 2022, 21:22
Reputation: 0

Re: Čtení hodnot z SD karty

Příspěvek od herdsman » 21 zář 2022, 15:02

Tak jo teď už jsme se dostaly tam, kde jsem úplně v hájíčku :D
Teď už se bavíme o věcech, ke jsem fakt úplně mimo :D
Už jenom pochopit ten kód co mi poslal martinius96 je pro mě dost složité :D

Takže to asi zatím udělám tak jak mi poradil martinius96, to bych mohl zvládnout brzo pochopit a neodradí mě to od toho kvůli složitosti :D
Udělám si nějak ten projekt s tímto postupem a pak budu upgradovat do lepší varianty a postupně se budu učit jak to udělat lépe. :)

Moc děkuji všem za váš čas a ochotu. :)

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1152
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Čtení hodnot z SD karty

Příspěvek od kiRRow » 21 zář 2022, 15:56

EERAM funguje z pohledu uživatele naprosto stejně jako EEPROM připojená na I2C ... výhoda je že zapisuješ a čteš přímo z paměti a nemusíš se složitě domlouvat s SD kartou, nevýhoda je velikost paměti ....

EEPROM se hodí tam kde potřebuješ uložit malé množství dat a přepisuješ je jednou za týden max, ideální na uložení konfigurace ... např IP adresa, počet cyklů, délka otevření zámku ... věci co chceš měnit, ale třeba jen jednou

EERAM se hodí tam kde potřebuješ velmi často ukládat malé množství dat, ale nechceš o ně přijít při výpadku paměti ... jediné co likviduje tu EEPROM vestavěnou uvnitř jsou výpadky napájení

za mě ukládat cca 20 int hodnot na SD kartu je jako trhat fialky dynamitem, ale jestli to chceš na SD kartu, proč ne ... ta nakonec jde vytáhnout a data zpracovat v PC..

herdsman
Příspěvky: 11
Registrován: 29 srp 2022, 21:22
Reputation: 0

Re: Čtení hodnot z SD karty

Příspěvek od herdsman » 21 zář 2022, 16:38

No pokud by nemusela být SD karta, a bylo by to i díky tomu rychlejší, tak je to určitě přínosem, otázkou je samozřejmě cena.
Možnost vytáhnout kartu a přenést do PC je samozřejmě příjemné, ale to se dá pořád řešit připojením kabelu k PC.

Pro mě je však absolutně nejvíce důležité to, že absolutně netuším, jak se s takovými věcmi pracuje. A nejsem si jist, jestli bych to dal vůbec v současné době dohromady...

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1152
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Čtení hodnot z SD karty

Příspěvek od kiRRow » 22 zář 2022, 16:10

Pracuješ stím uplně stejně jako s I2C EEPROM. Napiš do google Arduino I2C EEPROM, hned třetí odkaz je dratek eshop kde je i návod.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů