Chůvička - bezdrátové audio

Odpovědět
KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Chůvička - bezdrátové audio

Příspěvek od KamilV » 10 úno 2020, 11:45

Ahoj,
každou chvíli tady střílíme vzduchem data, někdy rychle, někdy daleko... Otázka elektrosmogu je složitá, plná mýtů i značných zjednodušení.
Nechci tedy otevírat téma, zda je elektrosmog nebezpečný nebo bezpečný, zda se mu člověk dnes může vyhnout (všudypřítomné BTSky, WiFi aj.)
Prostě se ho ve svém okolí snažím minimalizovat. A bylo mi proti srsti dát k hlavičce novorozence "chůvičku", která to přes něj bude pálit. Druhotně jsem se chtěl vyvarovat plastové věci z Číny... Takže jsem se rozhodl udělat chůvičku drátovou, v dřevěné krabičce. V domě mám rozvody s ethernetem, chůvička je napájená přes PoE (stejně totiž i ty bezdrátové chůvičky člověk připojuje adaptérem, takže 1 kabel je standard, jen já po tom jednom kabelu tahám 12 V a audio).

Problém nastává, pokud vyrazíme někam mimo domov, kde nemají rozvody metalické sítě. V případě otevřených dveří by šlo rozmotat 10 m CAT5E :) , ale při zavřených dveřích je to problém. Proto zvažuju, že bych do chůvičky volitelně přidal nějaký bezdrátový modul, který by se jen v případě potřeby zapnul.

Teď je to velmi jednoduché, v jedné krabičce je mikrofon s předzesilovačem, v druhé krabičce je zesilovač s reproduktorem a na patchbay si to jen spojím 1:1 mimo TCP/IP.

Jak to ale rozšířit o bezdrát? Možná by posloužil nějaký UHF modul a ani by to nemuselo jít přes nějaký čip. Nepodařilo se mi ale nic takového vygooglit. Nebo bych tam dal arduino, ale nevím jak a čím vhodně audio přenést. Řekněme, že 8b AD převodník je pro tyto potřeby dostačující (člověk nechce přenášet hudbu, ale jen informaci, že se na druhém konci někdo ozval).

Samozřejmě je i cesta za nějakou pětistovku koupit plastový marast z druhé ruky, prvně bych ale rád zkusil rozšířit ty své ze dřeva, které jinak vykrývají 90 % našeho použití.

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1152
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Chůvička - bezdrátové audio

Příspěvek od kiRRow » 10 úno 2020, 16:23

Před 20lety jsme na SŠ ze srandy postavili tohle http://danyk.cz/stenice2.html ...v krabičce od sirek s nalepenou 9V baterií ... bralo to hlas na 3metry a naladil jsem to na malinkatým tranzisotráčku na 50m daleko.

KamilV
Příspěvky: 479
Registrován: 03 dub 2018, 15:27
Reputation: 0
Bydliště: Olomouc

Re: Chůvička - bezdrátové audio

Příspěvek od KamilV » 10 úno 2020, 17:43

To je zajímavá myšlenka, jen nevím, zda nepřijdou sousedi, že si tak zrovna poslouchají rádio a do toho jim řve dítě :lol:

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1152
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Chůvička - bezdrátové audio

Příspěvek od kiRRow » 10 úno 2020, 18:07

A nebo to zapneš a uslyšíš týrání dítěte v sousedním domě ( viz Kuřimská kauza - ta začla stejně "blbou" náhodou )

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů