Vodoměr s imp. výstupem

Odpovědět
TomTP
Příspěvky: 37
Registrován: 19 lis 2017, 22:28
Reputation: 0

Vodoměr s imp. výstupem

Příspěvek od TomTP » 12 úno 2018, 09:43

Ahoj, pokud si někdo děláte automatizaci domácnosti a hodil by se vám svůj podružný vodoměr připojitelný na arduino pro snímání spotřeby apod. tak mohu nabídnout zcela nový, značkový, kvalitní Siemens
Připojovací závit 3/4" (1/2" vnitřní průtok).
Ukvapený nákup, bohužel potřebuju na dům 1" s vnitřním průtokem 3/4".
Kdyžtak písněte.

TomTP
Příspěvky: 37
Registrován: 19 lis 2017, 22:28
Reputation: 0

Re: Vodoměr s imp. výstupem

Příspěvek od TomTP » 15 úno 2018, 11:37

Vodoměr má originální impulsní výstup NAMUR, jednoduše ho lze připojit na D pin Arduina pro vlastní odečet třeba po Wifi.

RadimK
Příspěvky: 6
Registrován: 06 úno 2018, 14:39
Reputation: 0

Re: Vodoměr s imp. výstupem

Příspěvek od RadimK » 17 úno 2018, 20:52

Zdravím, můžete mě poslat foto a cenu, možná spíše na email níže. Zvažuji si něco takového udělat. Ale až tak mě netrápí mít přehled o spotřebě jako možnost při určitém rázu vypnout zcela průtok vody, ale tam až tolik vodoměr nepomůže, spíše magnetický ventil.
Ale mít přehled o spotřebě vody je taky zajímavé a pokud by to bylo za rozumnou cenu určitě by to stálo za to.
krpata.radim@gmail.com
--
IoT cloud Fengoo
www.fengoo.cz
--

TomTP
Příspěvky: 37
Registrován: 19 lis 2017, 22:28
Reputation: 0

Re: Vodoměr s imp. výstupem

Příspěvek od TomTP » 17 úno 2018, 21:05

Dobrý večer. Taky chci řešit uzavření přívodu vody, vyhlédl jsem si tento ventil:
https://www.ebay.com/itm/DC-12V-DN20-CR ... 2a7f7c81d3

Nicméně při plně automatizovaném uzavření z toho vyplývá spousta komplikací (napouštění vany, bazénu apod.), protože nechci dělat nic moc složitého s počítáním všelijakých výluk (nicméně by asi postačilo jedno tlačítko na D pin arduina které by na nějaký čas vyřadilo hlídání). Vše si tedy udělám v PHP a SQL, kam si už teď loguji různá data a při nějaké splněné podmínce v množství průtoku mi přijde email. Po ověření nebo v případě nemožnosti ověření pak vodu uzavřu přes dálkové internetové ovládání.

Ohledně nabízeného vodoměru vám posílám email a foto.
Děkuji a s pozdravem

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 28 hostů