Měření teploty

zajicjarda
Příspěvky: 39
Registrován: 31 srp 2017, 22:29
Reputation: 0

Re: Měření teploty

Příspěvek od zajicjarda » 06 pro 2022, 21:02

Koukal jsem na doporučenej MAX6675a vypadá dobře, a i cena je rozumná (vzhledem k maximální měřený teplotě ho můžu využít i v jiném projektu).
Jinak v tomhle případě je těžké něco poradit, protože nevíme jaká je žádaná přesnost, rozsah teplot, požadovaná rychlost měření, a taky jestli se bude měřit teplota vzduchu, nebo vody nebo i něčeho jiného, povrchová teplota, vnitřní teplota. Zkátka, víme úplné kulové :mrgreen:
Nejde mi o absolutní přesnost, zde udaných +- 1,5 °C by mohla stačit, změřim teplotu uvnitř a pak venku a nejdůležitější je ve výsledku rozdíl. Rozsah teplot od -20 do +50°C, rychlost co nejlepší (přijdu na místo měření, zasunu čidlo dovnítř a čekám na výsledek, a pak znova jinde), Měřit se bude teplota vzduchu ale je pravděkodobný výskyt kapek vody.

AstroMiK
Příspěvky: 592
Registrován: 08 pro 2017, 19:05
Reputation: 0

Re: Měření teploty

Příspěvek od AstroMiK » 07 pro 2022, 07:02

To čidlo, které je v tom mém odkazu, je hodně velké, takže bude mít taky velkou tepelnou setrvačnost.

Já měl původně na mysli takové to čidlo, co se dodává jako příslušenství k multimetrům.
termoclanek.jpg

ondraN
Příspěvky: 932
Registrován: 08 srp 2019, 20:01
Reputation: 0

Re: Měření teploty

Příspěvek od ondraN » 07 pro 2022, 11:03

A co třeba takovýhle termistor
https://www.tme.eu/cz/details/tt2-10kc3 ... e-sensors/
Má jen 0.12g, takže bude pekelně rychlý, odpor 10k, Přesnost 1%. Bude se moct připojit bez zesilovače. Pro větší rozsahy teplot bude nutné ho linearizovat. Přívody se dají zalakovat, takže je i vodě odolný.

jankop
Příspěvky: 1029
Registrován: 06 zář 2017, 20:04
Reputation: 0
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Měření teploty

Příspěvek od jankop » 07 pro 2022, 12:13

Ten termistor je dobrá volba. Uvádějí i materiálovou konstantu, tak je možné teplotu docela přesně počítat bez nutnosti nějaké komplikované kalibrace.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů