ovladnani tri motoru pomoci CNC shield

Odpovědět
solarsort
Příspěvky: 3
Registrován: 16 bře 2023, 10:04
Reputation: 0

ovladnani tri motoru pomoci CNC shield

Příspěvek od solarsort » 11 kvě 2023, 12:21

Dodry den vsem

obracim se na vas s prosbou. Delam na jednom projektu kdy chci ovladat tri krokove motory po siti pomoci arduino uno R3+ethernet shield W5100+cnc shield V3 k tomu drivery A4988+6 endstopu https://eshop.sharplayers.cz/p/mechanic ... gJySfD_BwE ( 2 na kazdou ze tri os).
Postupne jsem se prokousal ruznymi problemy vcetne problemu s programovanim endstopu ktery byl vyresen zde na foru viewtopic.php?f=4&t=3281.

Nyni jsem dal dohromady cely set zapojil tri krokove motory do cnc shieldu pripojil 6 endstopu na patricne pozice a rozsiril program. Nicmene stalo se to ze ani jeden motor nebezi. Po nejakem hledani jsem zjistil ze problem je zrejme v inicializaci pinu 10-11 prikazy

Kód: Vybrat vše

#define X_LIMIT  9
#define Y_LIMIT  10
#define Z_LIMIT  11

pinMode(X_LIMIT,  INPUT_PULLUP);
pinMode(Y_LIMIT,  INPUT_PULLUP); 
pinMode(Z_LIMIT,  INPUT_PULLUP);
ktere cnc shield vyuziva pro ovladani endstopu. Bohuzel piny 10-13 vyuziva take ethernet shield pro komunikaci a pin 4 pro sd kartu (kterou zatim nemam v planu pouzit uz i z toho duvodu ze je na nem zadefinovan Z_STEP). Pri pouziti jednoho endstopu na pinu 9 to funguje (samozrejme endstopy nejsou na ostatnich dvou osach a v programu je odkomentovano pinMode 10,11). Moje otazka je zda existuje najaka moznost rekunfigurace pinu bud na cnc shieldu nebo na ethernet shieldu ? Nebo je nejaka moznost zapojeni sesti endstopu "do serie" tak aby je mohl ovladanat pouze jeden pin a to pin 9?

Dekuji za vas cas.

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 779
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: ovladnani tri motoru pomoci CNC shield

Příspěvek od gilhad » 11 kvě 2023, 13:24

No, rozhodně můžeš na tom shieldu přerušit cestičku k těm pinům a drátkem to natíhnout jinak, kde ještě nic není.
Ale je potřeba se podívat i na tu knihovnu a v ní změnit definice používaných pinů na to, jak to chceš zapojit.
A hlavně se tam podívat, co s těma pinama dělá, protože ne všechny piny umí všechno. (Takže zatímco digitální čtení jde kdekoli a zápis takřka tady, tak některé HW funkce jsou v tom chipu zadrátované natvrdo.)

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů