Velký grafický LCD display

Odpovědět
Jindra
Příspěvky: 19
Registrován: 28 čer 2020, 22:24
Reputation: 0

Velký grafický LCD display

Příspěvek od Jindra » 13 led 2022, 20:37

Ahoj,

už před lety jsem vyrobil takový domácí termostat a využívám grafický LCD display 128x64.
Jsem s tím vcelku spokojen, ale časem jsem do termostatu předal tolik funkcí a teplot, že se mi to nějak rozumně na ten display nevejde.
Dvakrát větší by vůbec nevadil. Už sem měl vyhlídnutý pěkný velký bíle podsvícený, ale dle datascheetu měl jiné datové piny a řízení.
Nenašel jsem k němu žádnou knihovnu.

Nextion a podobné nechci, už jsem si pokusně jeden 2.4 pořídil, funguje to ,ale nelíbí se mi to a mám pochyby o životnosti.
Velké uhlopříčky jsou pěkně mastné. Taky se mi příčí zase studovat další příkazy pro editor displaye.

Monochromatické LCD podsvícené diodou je naopak trvanlivé řešení energeticky nenáročné.
V práci máme přístroje s 20 let starými display a pořád fungují. Podsvícení si řídím střídou.

Nevěděl by někdo o něčem ?? Já jsem hledal, ale nenašel.

Moc díky

Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Velký grafický LCD display

Příspěvek od pavel1tu » 14 led 2022, 08:03

Také jsem dříve používal ty malé displeje, dokonce OLED, ale ty jdou velice rychle do kytek.
Co je "velký grafický LCD" ?

Pokud větší, začal jsem používat eINK displeje, tedy právě u chytrých termostatů, alarmu a IoT zařízení, kde se často nic nemění, není třeba je mít trvale podsvícené.

Teď jsem objevil nové displeje typu memoryLCD (hlavně díky stránkám LaskaKIT) ale ten zatím není v rozměrech co potřebuji, tak jsem ho ani nijak netestoval.
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

Jindra
Příspěvky: 19
Registrován: 28 čer 2020, 22:24
Reputation: 0

Re: Velký grafický LCD display

Příspěvek od Jindra » 15 led 2022, 22:11

Ahoj,

display má velikost :

Pohledová plocha: 7,0 cm (L) * 4,4 cm (W)
Velikost pixelů: 0,48 mm (L) * 0,48 mm (W)
Rozteč pixelů: 0.52mm (L) * 0,52 mm (W)

A jako ideální velikost jsem chtěl použít tento :

https://www.chipcad.hu/letoltes/adatlap ... 801FLW.pdf

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů