Arduino Mega a SD slot na TFT shieldu

ondraN
Příspěvky: 932
Registrován: 08 srp 2019, 20:01
Reputation: 0

Re: Arduino Mega a SD slot na TFT shieldu

Příspěvek od ondraN » 22 pro 2021, 09:23

Doporučuji použít ten samostatný MicroSD modul, protože má na sobě již převodník z 5V na 3,3V, což ten na displeji nemá. Už na to tady jednou v předchozích příspěvcích někdo upozorňoval.

Batata
Příspěvky: 38
Registrován: 05 kvě 2020, 08:14
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino Mega a SD slot na TFT shieldu

Příspěvek od Batata » 22 pro 2021, 11:00

Ta moje čtečka tem převodník nemá, ale to se dá zapojit na nepájivém poli.

ondraN
Příspěvky: 932
Registrován: 08 srp 2019, 20:01
Reputation: 0

Re: Arduino Mega a SD slot na TFT shieldu

Příspěvek od ondraN » 22 pro 2021, 12:28

Zapojení pro SPI na nepájivém poli, to není moc dobré řešení. Občas to i chvíli funguje :mrgreen:
Nepájivá pole jsou dobrá tak na vyzkoušení zapojení, kde nejsou na škodu vysoké parazitní kapacity, přechodové odpory a dlouhé spoje. Kdo s nimi chvíli pracoval, tak to jistě potvrdí.

Uživatelský avatar
kiRRow
Příspěvky: 1152
Registrován: 07 kvě 2019, 07:03
Reputation: 0
Bydliště: Opava

Re: Arduino Mega a SD slot na TFT shieldu

Příspěvek od kiRRow » 22 pro 2021, 15:35

Není nepájivé pole jako nepájivé pole. Některé jsou prostě hold šmejdy, kontakty nepruží a po zasunutí např diody 1N4007 se roztáhnou a už tam nejde normálně dát 10pF keramický kondenzátor ... prostě tam lítá. Člověk se pak může zbláznit, když to řádně funguje jen pokud tlačím prstem švába do boku a pár součástek jsem musel doklínovat ucvaknutou nožičkou z odporu :D

Na prototypy používám univerzální dps ... pásové i bodové, jak kdy se která hodí. V ostrém provozu jsou vibrace, mlátí do toho obsluha ...

ps : https://www.youtube.com/watch?v=fCbAafKLqC8&t=75s tady je to ukázáno

Batata
Příspěvky: 38
Registrován: 05 kvě 2020, 08:14
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino Mega a SD slot na TFT shieldu

Příspěvek od Batata » 23 pro 2021, 06:43

Já mám asi nějaké dobré pole, s vadným kontaktem jsem neměl problém. Až to budu mít naprogramované, tak si nechám vyrobit DPS a do něj to napájím, takže tam může být i odporový dělič pro SD kartu.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů