Nextion-UNO-PC

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 778
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Nextion-UNO-PC

Příspěvek od gilhad » 08 úno 2020, 15:49

Nechci tu sirit neoverene famy, ale pred mnoha a mnoha lety jsem pouzil nejakou SD kartu jako hack do routeru, kde jsem ji pripojil (priletoval vyvody dratkama) na LED a nejake dalssi mista (napajeni, cteni) a preprogramovanim tech LED sse na vstupy karty posilaly signaly a nekde se cetla odpoved (vzhledem k tomu, kolik ma ta karta plosek a ze je potreba ji napajet, tak to muelo byt neco serioveho). Cili pripojeni jednoduche, naprosto bez ctecky, jen ten program na ovladani musel spravne emulovat ten protokol.

Takze bych docela veril, ze i Arduino ctecka bude mit tak mozna nejake posilovace urovni a ChipSelect, ale ne o moc vic a o zbytek se postara knihovna. Takze i v pripade vetsi kapacity bude nutno najit novejsi knihovnu, nikoli ctecku.

mato
Příspěvky: 49
Registrován: 18 říj 2019, 20:24
Reputation: 0

Re: Nextion-UNO-PC

Příspěvek od mato » 16 úno 2020, 13:59

Ahoj,
tak jsem dle doporučení odložil SD kartu a začal pracovat na ukládání dat do externí eeprom.
Používám 24LC512. Chci se ujistit jestli uvažuji správně,že můžu u této paměti
ukládat až na adresu 64000??? Nebo je to ještě rozdělené do nějakých "oddílů"??
Měl bych použít zapojení dle obr. v příloze(i když je to jiný typ eeprom).
Někde jsem viděl i zapojení,kde žádné rezistory ani nepoužívají!?!?
Děkuji
M.
Přílohy
eeprom.png

mato
Příspěvky: 49
Registrován: 18 říj 2019, 20:24
Reputation: 0

Re: Nextion-UNO-PC

Příspěvek od mato » 02 říj 2020, 16:56

Tak jsem konečně dal dohromady "Píchačky" a dopadlo to vše podle představ. I když jsem začal dokonce laborovat i s tabletem,který sice
jak se původně zdálo fungoval krásně(přeci jenom ten Nextion má trošku omezené možnosti a rozlišení Full HD vypadá také lépe),ale hardware zklamal(možná spíše W10) 3dny vždy vše běželo v pohodě, potom zásek!!!!
Tudíž proběhl návrat zpět k Nextion displeji.
Tady je ukázka z Nextion editoru. Až budu mít lepší kameru zkusím dát video v reálu přímo s displejem.
https://www.youtube.com/watch?v=lJuna0Q ... e=youtu.be
Ti co si pustí i zvuk dojde proč jsem se ptal na přehrávání audia.... ;)
Data stahuji z eeprom přes vytvořený soft(Visual studio),kde se data zpracovávají k účetnictví.
V tuto chvíli mnohokrát děkuji za cenné rady.....eeprom byl chvilku oříšek :shock:

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů