Nextion

Odpovědět
zajicjarda
Příspěvky: 39
Registrován: 31 srp 2017, 22:29
Reputation: 0

Nextion

Příspěvek od zajicjarda » 09 bře 2023, 10:13

Vytvářím měření teplot topení pomocí teploměrů Dallas a následné zobrazení na displeji Nextion.
Zobrazuji tam každou hodnotu dvakrát, jednou jako celé číslo a jednou na "progres bar" (s obrázkem teploměru). Zatím mám program v arduinu napsaný tak, že posílám dvakrát stejnou hodnotu na obě místa. Dokáže mi někdo poradit jak jednu hodnotu přenést v displeji na jiné místo.
Další dotaz je ohledně přenosu hodnoty s desetinou čárkou (tlak vody). V displeji ji chci uložit do "Xfloat". Jestli jsem to pochopil správně číslo se posílá bez desetiné tečky a displej si to rozdělí dle nastavení. V simulátoru na počítači to funguje ale z arduina tam je furt "0".

Veškeré informace zatím získávám z oficialních stránek Nextion. Informace jsou tam moc jednoduché bez různých příkladu atd. Znáte někdo ještě nějaké pěkné.

AstroMiK
Příspěvky: 592
Registrován: 08 pro 2017, 19:05
Reputation: 0

Re: Nextion

Příspěvek od AstroMiK » 10 bře 2023, 12:39

Ten první problém by se dal řešit přes objekt "Timer" a jednu proměnnou (objekt "Variable").
Timeru se nastaví co nejkratší čas a do jeho eventu se zadá makro, které překopíruje hodnotu společné proměnné do jednotlivých objektů.
Protože progress bar umí přijímat jen hodnoty 0 až 100, dá se v makru toho timeru hodnota pro progress bar ještě přepočítávat (třeba dělit 1000).

Arduino pak bude nastavovat jen jednu hodnotu té společné proměnné: "va0.val=45678" a o ostatní překopírování se postará makro v Timeru.
nextion.gif
nextion_test.gif

Druhý problém bych asi řešil tak, že začnu odposlouchávat komunikaci do displeje.
Z toho se pak dá zjistit, jestli je třeba správně ukončená řádka (FF FF FF), nebo je nějaký překlep ve jméně objektu, nějaká mezera navíc...

zajicjarda
Příspěvky: 39
Registrován: 31 srp 2017, 22:29
Reputation: 0

Re: Nextion

Příspěvek od zajicjarda » 11 bře 2023, 19:37

Dík za odpověď

Přemejšlel jsem o tom převodu moc složitě, a přitom je to ta nejjednodušší možnost.

Nějakou radu ohledně stránek návodů a rad na Nextion někdo nemáte?

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů