Netradičně - jaké zařízení na 9v baterii?

Odpovědět
Gohan
Příspěvky: 3
Registrován: 26 pro 2020, 01:15
Reputation: 0

Netradičně - jaké zařízení na 9v baterii?

Příspěvek od Gohan » 26 pro 2020, 01:31

Zdravím,

K Vánocům jsem dostal starter kit a všiml jsem si, že je v rámci projektu potřeba dokoupit zařízení na 9v s alespoň jedním tlačítkem nebo spínačem, do kterého nebude škoda vrtat.

Tak jsem se vydal na sérii snad nejzvláštnějšího hledání, ale nepodařilo se mi najít nějaké levné zařízení které by používalo 9v baterii. Všude je to buď AA,AAA nebo nějaká dobíjecí interní baterie.

Nemáte nějaký tip?
Děkuji

martinius96
Příspěvky: 579
Registrován: 01 srp 2017, 19:29
Reputation: 0
Bydliště: Poprad
Kontaktovat uživatele:

Re: Netradičně - jaké zařízení na 9v baterii?

Příspěvek od martinius96 » 26 pro 2020, 02:11

Napadajú ma tie testery elektronických súčiastok, ktoré sú napájané na 9V batériu.
Štandardne majú aj tlačidlo / rotačné enkodery.
Obrázek

analytik
Příspěvky: 148
Registrován: 26 čer 2020, 12:48
Reputation: 0
Bydliště: Děčín

Re: Netradičně - jaké zařízení na 9v baterii?

Příspěvek od analytik » 26 pro 2020, 07:10

Opravdu zajímavý problém, který napovídá, k čemu jsou vhodné starter kity.
Aby k nim obdarovaný sháněl spoustu dalšího zařízení a pak si lámal hlavu - co z toho postavit?
Avšak nezoufejme: I cizími chybami se člověk učí!
Znám dost věcí, do kterých pasuje 9V baterie: digitální váhy, většina multimetrů, bezdrátové mikrofony,
PIR senzory se sirénou nebo s 433 MHz vysílačem,
ale žádná z nich nemá potřebu do sebe nechat vrtat ani jakkoli spolupracovat s mikroprocesory.

Hanz
Příspěvky: 262
Registrován: 25 dub 2019, 23:52
Reputation: 0

Re: Netradičně - jaké zařízení na 9v baterii?

Příspěvek od Hanz » 26 pro 2020, 12:57

K Vánocům jsem dostal starter kit a všiml jsem si, že je v rámci projektu potřeba dokoupit zařízení na 9v s alespoň jedním tlačítkem nebo spínačem, do kterého nebude škoda vrtat.
můžeš napsat o jaký projekt se jedná ? a taky o jaký Starter kit jde ? , kde ho Ježišek koupil ? obyčejně tam bývá soupis součástek, senzorů, schéma zapojení projetů atd. ;)

Gohan
Příspěvky: 3
Registrován: 26 pro 2020, 01:15
Reputation: 0

Re: Netradičně - jaké zařízení na 9v baterii?

Příspěvek od Gohan » 26 pro 2020, 16:45

Hanz píše:
26 pro 2020, 12:57
K Vánocům jsem dostal starter kit a všiml jsem si, že je v rámci projektu potřeba dokoupit zařízení na 9v s alespoň jedním tlačítkem nebo spínačem, do kterého nebude škoda vrtat.
můžeš napsat o jaký projekt se jedná ? a taky o jaký Starter kit jde ? , kde ho Ježišek koupil ? obyčejně tam bývá soupis součástek, senzorů, schéma zapojení projetů atd. ;)
To asi není až tak důležité, v návodu je sekce co je potřeba dokoupit a je tam to co jsem popsal, takže něco takového sháním.

Ideálně nějaký odkaz přímo na nějakou hloupost do 500 kč. Kde se 9v používá zhruba vím, problém je v tom, že ve většině těchto zařízení už 9v baterie prostě není


Gohan
Příspěvky: 3
Registrován: 26 pro 2020, 01:15
Reputation: 0

Re: Netradičně - jaké zařízení na 9v baterii?

Příspěvek od Gohan » 26 pro 2020, 20:45

Díky moc :)


Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů