Znicenie Arduino Mega

Odpovědět
Uživatelský avatar
dzooky
Příspěvky: 124
Registrován: 03 úno 2018, 01:09
Reputation: 0
Bydliště: Fintice
Kontaktovat uživatele:

Znicenie Arduino Mega

Příspěvek od dzooky » 26 bře 2018, 21:25

Mam tu par dosiek s z ciny, ktore sa mi podarilo pravdepodobne znicit.
Ako? Uplne jednoducho.
Pocas nahravania kodu som otvoril serial monitor.
Po tomto uz neviem na dosku nahrat nic.
Vypisuje

Kód: Vybrat vše

avrdude: stk500v2_ReceiveMessage(): timeout
Moze byt ze takto som znicil?

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 778
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Znicenie Arduino Mega

Příspěvek od gilhad » 26 bře 2018, 23:56

muze byt cokoliv, ale nez bych je odepsal, tak bych zkusil znovu nahrat boatloder (pomoci postupu Arduino as ISCP a dratu na reset a SPI). Mozna se ti jen podarilo poskodit bootloader, nebo dat spatne fuses.

Wojta
Příspěvky: 184
Registrován: 22 črc 2017, 16:39
Reputation: 0

Re: Znicenie Arduino Mega

Příspěvek od Wojta » 27 bře 2018, 08:19

On jde po dobu nahrávání otevřít monitor tak aby se dalo něco posílat? Já ho otevírám v arduinu IDE při nahrávání normálně. Vždy si to IDE řídí, monitor zešedne (úmyslně, ne že by přestal pracovat) ale hned po nahrání programu normálně naskočí, IDE ho povolí.

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 778
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Znicenie Arduino Mega

Příspěvek od gilhad » 27 bře 2018, 10:35

Ano, kdykoli je arduino pripojene na nejakem portu, lze zacit s tim portem neco delat a pukud ma dotycny uzivatel/program dostatecna prava, tak se k tomu portu dostane a pokd zasahne do komunice, tak ji klidne muze prevzit (a rozhodit nejruznejsim zpusobem). Arduino IDE si tohle vetsinou nejak resi samo, aby si neprislaplo nohu, ale Arduino IDE neni zdaleka jediny monitor, ktery se da pouzit (napriklad ja ho nepouzivam ani k monitorovani Serialu, ani k nahravani programu, ani k prekladu a rozhodne ne jako editor, protoze co do uzivatelske prijemnosti mu snad muze konkurovat jen widowsi notepad (ktery uz davno nemam vubec) a i stary dosovsky EDIT byl lepsi, natoz jakykoli rozumny textovy editor (byt i 20 let stary).

Pravda je, ze z cinskych desek mi zatim fungujou vsechny jen u dvou (obe nano) je vycvachtany bud kabel, nebo konektor, nebo oboji, takze se to musi trochu naaranzovat, nez to funguje, ale to budu resit tak prespristi tyden a zacnu vycistenim konektoru jak na desce, tak kabelu a lepsim pritlacenim kontaktu, mozna to bude stacit, a kdyz ne, tak teprve zkusim prihodit jiny USB konektor a zjistit, jestli to je v konektorech, nebo nekde jinde (protoze jak znamo, veskera elektronika funguje na magicky dym a pokud tento unikne do prostoru, tak vetsinout fungovat prestane. No a na potvoru zrovna u techto dvou mi vinou zkratu trochu toho dymu uniklo, tak budu muset zjistit z ktere soucastky a jak moc velky unik to byl.A pak se rozhodnu, jak to resit dal, nektere soucastky jdou vymenit at za stejne, nebo zimprovizovat nahrazku (jako ten konektor), jine se treba tezko shaneji (na usb prevodnik by se mi asi cekat nechtelo) a pokud je procesor v poradku, tak se to da pouzivat i bez toho USB kabelu, jako normalni mikro pro treba)

Nicmene zkontorlovat fuses a prehrat bootloader by uskodit nemelo (kdys se to udela spravne), neni tezke to udelat a parkrat uz mi pomohlo, kdyz jsem ten bootloader omylem prepsal.

Uživatelský avatar
dzooky
Příspěvky: 124
Registrován: 03 úno 2018, 01:09
Reputation: 0
Bydliště: Fintice
Kontaktovat uživatele:

Re: Znicenie Arduino Mega

Příspěvek od dzooky » 27 bře 2018, 23:28

No skusil som nanovo nahrat bootloader.
Na jednej doske to pomohlo fici ale na druhej nie teda ani sa to nepodarilo prehrat

Kód: Vybrat vše

avrdude: AVR device initialized and ready to accept instructions

Reading | ################################################## | 100% 0.02s

avrdude: Device signature = 0x000000 (retrying)

Reading | ################################################## | 100% 0.02s

avrdude: Device signature = 0x000000 (retrying)

Error while burning bootloader.
Reading | ################################################## | 100% 0.02s

avrdude: Device signature = 0x000000
avrdude: Yikes!  Invalid device signature.
         Double check connections and try again, or use -F to override
         this check.

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 778
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Znicenie Arduino Mega

Příspěvek od gilhad » 28 bře 2018, 01:31

tak zagoogli
avrdude: Device signature = 0x000000
vyjde treba tohle, kde se to nekomu podarilo opravit, pripadne i jine navody
https://www.avrfreaks.net/forum/does-de ... atmega-bad

vodny86
Příspěvky: 13
Registrován: 18 lis 2019, 15:31
Reputation: 0

Re: Znicenie Arduino Mega

Příspěvek od vodny86 » 20 lis 2019, 08:53

Zdravím.

Nechtěl jsem zakládat nové téma když mám asi podobný problém jako zakladatel. Mám klon MEGA, včera jsem do něj nahrál asi špatnou sketch, kde jsem pracoval se serialSoftware a posadil ho nejspíš na port 1... Od té doby se mě na MEGu nedaří nic nahrát.
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 1 of 10: not in sync: resp=0xe5
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 2 of 10: not in sync: resp=0xe5
...
...
Nechá se MEGA nějak vrátit do továrního nastavení nebo tam nahrát jiný program bez použití standardního USB? Nebo jí můžu rovnou vyhodit?

Wojta
Příspěvky: 184
Registrován: 22 črc 2017, 16:39
Reputation: 0

Re: Znicenie Arduino Mega

Příspěvek od Wojta » 20 lis 2019, 13:55

Stejně jako kolega, zkus přehrát firmware (bootloader) v procesoru s kompletním promazáním paměti. Pokud to bylo jen programem tak to skoro jistě pomůže.

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů