Bootloader a Atmega SMD

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Bootloader a Atmega SMD

Příspěvek od Axamith » 20 črc 2018, 13:32

gilhad píše:
20 črc 2018, 13:19
bezne mam na DSP vytazeny ISCP konektor, takze muzu programovat (a take programuju) prez nej
Takže máš na desce vytažené piny:
slave reset(10)
MOSI(11)
MISO(12)
SCK(13)
GND
Vcc

a přes ně kdykoliv můžeš připjit vstup ext. programátoru.
Když tyto piny využívám při vlastním programu, nevadí, že je na ně něco připojené?

ArduXPP
Příspěvky: 361
Registrován: 14 pro 2017, 19:31
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Bootloader a Atmega SMD

Příspěvek od ArduXPP » 20 črc 2018, 14:08

Já to už psal, jen jsem zapomněl napsat o ISCP konektoru. Jinak to tam píšu, prostě kde by to problém dělalo, použijěš jumper .

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 778
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Bootloader a Atmega SMD

Příspěvek od gilhad » 20 črc 2018, 17:28

Normalne na ne neni to ISCP pripojene (kdyz neprogramuju), tak to nevadi. Kdyz programuju, tak by tam nemelo byt pripojene neco, co by s programovanim kolidovalo, to se da poresit treba prave tema jumperama, kdy to docasne odpojis, nebo kdyz je to neco venku, tak to na tu chvili vyndas z konektoru.

Taky pokud tam je neco s velkym odporem co neskodi (treba tranzistorem ovladana dioda), tak to nevadi. Ale to je potreba posoudit podle konkretniho zapojeni.

Taky muze byt to AVR na nejake zasuvne desticce, kterou pro programovani vytahnes a naopak ty ISPC vyvody pouzijes z toho konektoru - zase zavisi na tom, co presne a proc delas.

Axamith
Příspěvky: 530
Registrován: 09 srp 2017, 08:17
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Bootloader a Atmega SMD

Příspěvek od Axamith » 24 zář 2018, 11:39

Pořídil jsem si redukci TQFP32 na DIL32 https://www.ebay.com/itm/TQFP32-QFP32-T ... m570.l1313 Přímo do UNA to nepíchnu, má to rozdílný počet pinů a ještě k tomu pin 1 na TQFP nejde na pin1 DIL.
Takže jsem se rozhodl udělat desku na nakopírování bootloaderu na SMD Atmegu.
Chtěl bych to řešit přes USB/TTL převodník, jako je zde http://www.xappsoftware.com/wordpress/2 ... converter/
Má s tím někdo zkušenosti? Předpokládám, že je jedno, jestli při kopírování použiji krystal 8 nebo 16 MHz.
Navrhl jsem si desku, až dojdou součástky, testnu a desku vyrobím.
Přílohy
bootloader.png

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 5 hostů