Arduino real nebo fake

Orsen95
Příspěvky: 25
Registrován: 17 bře 2018, 18:58
Reputation: 0

Arduino real nebo fake

Příspěvek od Orsen95 » 17 bře 2018, 19:09

Dobrý den,
jsem úplný začátečník ve světě arduina, proto bych si chtěl koupit první arduino Uno ale jako asi každý člověk bych ho chtěl co nejlevněji.
A tak jsem našel obchod kde ho mají za 300,- ale nevím jestli to je klon nebo originál. A proto prosím o radu zkušenější uživatele.
Takže mohly by jste mi poradit jestli to je originál a nebo nějaký obchod kde by to mohlo být levné ?
Děkuji za případné rady.

produkt: https://www.ptshop.cz/Arduino-UNO-d3.ht ... nts#anch13

AstroMiK
Příspěvky: 592
Registrován: 08 pro 2017, 19:05
Reputation: 0

Re: Arduino real nebo fake

Příspěvek od AstroMiK » 17 bře 2018, 20:52

Tak já bych ti jako začátečníkovi doporučil objednat 3 kousky klonů Arduina NANO od Číňanů z E-baye.
(Třeba tady: https://www.ebay.com/itm/171981965267 )

Je pravda, že občas pošlou docela šrot ( http://www.astromik.org/forum/nano-rezonator.jpg ), ale když jsou za nějakých 50 až 70Kč, tak to prostě neřeším.

Navíc výhoda Arduina NANO proti Arduinu UNO je ve dvou analogových vstupech navíc (A6, A7).

Staré UNO (s procesorem v patici) mělo výhodu v tom, že se dal ten procesor naprogramovat a pak použít jen s krystalem v samostatném projektu.
Výhodu nových Arduin UNO (s SMD verzí prosesoru) už žádnou nevidím.

Co se týká USB převodníku na originálech (FTDI) a na klonech (CH340), tak pro Windows už by dneska neměly být žádné problémy s ovladači.

Orsen95
Příspěvky: 25
Registrován: 17 bře 2018, 18:58
Reputation: 0

Re: Arduino real nebo fake

Příspěvek od Orsen95 » 17 bře 2018, 22:50

Dobrý den,
Omlouvám se ale nejspíše budu kupovat arduino uno
(na internetu a kamarádi mi ho doporučují).
Tak se už jenom ptám kde by se dalo sehnat originálně a nejlevněji z českých obchodů.
Děkuji za rady

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 779
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Arduino real nebo fake

Příspěvek od gilhad » 18 bře 2018, 02:33

UNO ma vyhodu, ze ma ty nesmyslne rozmistene konektory, pro ktere je stavena vetsina shieldu.

Original ma asi lepsi desku, mozna lepsi upravu a silnejsi zdroj (i kdyz jak kdy), klon je vetsinou vyrazne levnejsi a na obou je naprosto stejny procesor, protoze jako fake se tyto procesory nevyrabi. A zbytek jsou vpodstate jen draty ke konektorum.

Taky kupuju arduina z ciny za 1.5 Eura i s postou, zatim chodila vsechna bez problemu (a ze uz jich bylo par desitek).

Pokud budes shanet original, bude vzdycky drazsi, a pokud budes shanet v ceskych obchodech, tak to zase bude drazsi o tu prirazku obchodnika (pricemz to mnozi taky vozi z ciny). V Cechach mas vyhodu zakonne zaruky (ale ono to stejne bud chodi od zacatku a pak porad, dokud tomu fakt nejak neublizis, nebo to od zacatku nechodi a pak i z ciny dostanes penize zpet.)

Nevyhoda Ciny je, ze se na vsechno dlouho ceka (takovy Aliexpress bezne 1-2 mesice od zaplaceni), tam si cestou ze skoly neodskocis neco koupit.

T_O_M
Příspěvky: 25
Registrován: 15 srp 2017, 22:05
Reputation: 0

Re: Arduino real nebo fake

Příspěvek od T_O_M » 18 bře 2018, 08:00

Tady ti s nákupem v ČR asi nikdo moc neporadí, protože většina pravděpodobně nakupuje v Číně. AstroMiK má pravdu, do začátku je nejlepší Nano. Už jen proto, že je malý, zacvakneš to do breadboardu a odstraní součástky stavíš kolem něj. A 300,- + poštovný bych za Arduino nedal ani náhodou. Pokud trváš na Unu, tak si srovnej ceny třeba na Heurece. Jistotu originálu ověříš pravděpodobně jen v kamenné prodejně např. GMe.

Odesláno z mého Redmi Note 3 pomocí Tapatalk



Uživatelský avatar
pavel1tu
Příspěvky: 2054
Registrován: 26 říj 2017, 08:28
Reputation: 0
Bydliště: Trutnov
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino real nebo fake

Příspěvek od pavel1tu » 18 bře 2018, 09:31

UNO mohu pro začátečníka doporučit - mám ho včetně několika shieldu.
Já kupoval UNO vna nějaké výstavě za hotové a už nevím ani kdo to byl.

Pokud na to spěcháš, kup v ČR, ale z 50% co jsem kupoval v ČR byl stejně přeprodej z Číny (ne Arduina - čidla atd.).
Z číny to jde dlouho, ale zatím co jsem dostal špatné, tak jsem dostal peníze zpět. je to možná i tím, že jsem VIP nákupce na Aliexpresu (Diamond member), také 90% věcí nakupuji prakticky u 3 prodejců - každých 1/4 roku mám z toho třeba 10USD kupon, nebo jiné výhody.

PS: pozor na max. cenu zásilky, ať ti na to nevlítne celnice
UNO, NANO, Mikro, PRO mini, DUE, ESP32S2, RPi PICO
Pavel1TU
"Správně napsaný kod lze číst jako knihu"

K380
Příspěvky: 134
Registrován: 04 srp 2017, 12:43
Reputation: 0

Re: Arduino real nebo fake

Příspěvek od K380 » 18 bře 2018, 10:35

Nakupuji tady viz. nick. Mám už větší množství jak NANO tak UNO a 1ks Mega. Hraji si snima a zkouším různé programy a prozatím žádný problém. Některé programy už běží hodně dlouho. Zatím nejlevnější nákupy v česku. A hlavně rychlé dodání !


http://www.arduino-project.cz/

Orsen95
Příspěvky: 25
Registrován: 17 bře 2018, 18:58
Reputation: 0

Re: Arduino real nebo fake

Příspěvek od Orsen95 » 18 bře 2018, 11:12

Dobrý den,
Děkuji za všechny vaše rady, myslím že si koupím obojí (klony) protože každé má své výhody.
Děkuji ještě jednou :D

afilip
Příspěvky: 116
Registrován: 26 črc 2017, 16:34
Reputation: 0
Kontaktovat uživatele:

Re: Arduino real nebo fake

Příspěvek od afilip » 18 bře 2018, 12:35

Já bych místo UNA koupil rovnou MEGA v číně. Rozdíl zase není takový, a na hraní máš víc možností :-)

Uživatelský avatar
gilhad
Příspěvky: 779
Registrován: 07 bře 2018, 11:22
Reputation: 0

Re: Arduino real nebo fake

Příspěvek od gilhad » 18 bře 2018, 16:48

A kdyz jsem u toho "B misto A" tak ja ted pomalu, ale celkem jiste prechazim z AVR na STM32C103 (viz tez Blue Pill), za skoro stejne penize podstatne vetsi vykon ...

Odpovědět

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů